Yıldıznamedeki uyumlar

Astroloji yada eski adı yıldıznameye göre veya burçlarla ilgili çeşitli kaynaklara bakıldığında burçlarla yapılan, vede insanların birbirleriyle anlaşıp anlaşamayacaklarını, aralarında geçimin olup olmayacağını da çeşitli uyum tablolarıyla gösterirler.

Örneğin şu burç, şuna düşman, şuna dost, şu yıldız şu yıldıza dost şu yıldıza düşman, şu unsur şu unsura dost şu unsura düşmandır diye 3 ayrı kategoride insanların burçsal olarak uyumluluklarını yazar. Altına da kısa bir not düşerler,dost olanlar fazlaysa geçimin iyi olacağını, dost olan burç yıldız ve unsur olduğunda harikulade bir geçim ve anlaşma olacağını, eğer karışıksa dostluk ve düşmanlık uyumlarının bu sefer zaman zaman iyi zaman zaman kötü olacağını belirtirler.

Bunların yanlış olduğunu canlı ispatı benim. En sevdiğim vede kardeşim dediğim insan ile burçlarımız düşman, aynı zamanda yıldızlarımızda düşman, bunlar yetmezmiş gibi üstüne üstlük unsurlarımızda düşman. Kitaba bakıyoruz vede diyorki; siz kedi köpek gibi olursunuz, anlaşamazsınız diyor. Oysa uzun yıllardır en samimi dostumdur. Kendisinden Rabbim razı olsun, vede Rabbime hamdü senalar olsunki beni öyle güzel ve iyi bir insanla tanıştırdı, vede bizi birbirimize dost kıldı. Ben şimdi kendi gözlerime mi inanayım, kitaba mı inanayım.

Değerli kardeşlerim size demek istediğim o ki; burçlarınız yada yıldızlarınız veya unsurlarınız uyuşmuyor yada kitaba göre uyuşuyor diye ne kimseyi kabul edin nede kimseden vazgeçin. İnsanın üzerinde sadece burçların etkisi yoktur. İnsanların yetişme tarzları, yetiştikleri ortamları, aile ortamları, eğitim gördükleri ortamları, arkadaş ortamları, dini inanışları, gerek çevreden gerekse toplumdan aldıkları görgü ve ahlak kuralları hatta çalıştığı iş, büyüklerinden gördükleri vede daha sayamayacağımız nice çeşitli etkenler rol oynar. Bu kadar çok etken varken nasıl olurda insanın karakterini davranışlarını yapısını anlayışını veya düşüncelerini uyum durumunu sadece doğduğu gün veya saat belirleyebilir. Böyle bir şey mümkün değildir.

Örneğin bir özel olarak, her çeşit doğal ortamda yaşamaya, öldürmeye vede sadece verilen emri yerine getirmek için yetiştirilmiş asker yada görevliler vardır. Bunların elbetteki hepsi aynı burçlardan değildir. Bunlardan bir kısmı ise balık burcundandır elbetteki. Sadece balık burcundan olduğu için o kişinin duygusal olduğunu varsaymak veya o kişinin duygusal bir kişi olduğunu iddia etmek oldukça mantıksızdır. Çünkü görevinde duygusallığa yer yoktur. Eğer duygusal olsa zaten o işi yapamaz. Bu çok basit ve kısa örnekle bile burçlarla insanların ne karakterde olduğuna sadece doğduğu saatin değil aynı zaman pek çok farklı etkenin rol oynadığını ispatlamış olduk.

Kendinize olan güveninizi kaybetmeyin, sorularınıza cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen ara tüm dertlerini beraber konuşalım ……

Yıldız Hoca : 0501 135 45 28

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*