Yıldızname nedir

Yıldızma nedir, yıldızname bakımı, yıldıznameye nasıl bakılır.

Yıldıznameye bakıyoruz diyerek insanlar nasıl sömürülüyor, nasıl kandırılıyor, yıldıznameye nasıl bakılır Yıldızname nedir ne değildir neler yapılabilir yada yapılamaz kısacası yıldızname hakkımda bilgiler yer alacak olan makalemizi mutlaka okuyunuz.

Yıldızname baktıran veya baktırmayı düşünen kardeşlerimiz bu makalemi okurlarsa, yıldız name hakkında doğru veya yanlış bilinen birçok bilgiyi bulacaklardır. Yıldızname konusunda internetten kısa bir araştırma yaptım vede her konuda atıp tutanların yıldızname konusuna gelince tıkanıp, çok kısa birkaç cümle ile vede klasik birbirlerinden kopyalanmış bilgiler olduğunu gördüm.

Demek ki kopyalayacakları bir kaynak bulamadıkları zaman yılların hocaları medyumları, birçok ilim sahibi olduğunu iddia edenler bu kadar basit ve yaygın bir konuda bile tıkanıp kalıyorlar. Diğer vefk tılsım büyü muska cin gibi diğer konularda da olduğu gibi yine bu konuda da internette bu konuda sitelerin birbirlerinden birebir kopya usulü ile bilgiler yayımlanmaktadır. Hal böyle olunca bir sitede yapılan yanlışlıkların hepsi diğer sitelerde de aynı şekilde devam etmektedir.

Vefk yaparken, vefkin hüddamını bulma konusunda hazırlamış olduğum blog makalemde bu konuyu uzunca anlatmıştım. Sadece bir yazarın yaptığı basit bir hatayı yada yanlışı bile noktası virgülüne alarak, bütün internet, medyum hoca ve büyü sitelerinde apaçık yanlış bir şekilde yayımlanmaya devam etmektedir. Bunun sebebi ise ilim sahibi olduğunu iddia eden vefkçi tılsımcı muskacı yada büyücü denilen şahısların hiçbir şey bilmeden, kopyala yapıştır yaparak hocalık yapmaya çalışmalarından kaynaklanmaktadır. Eğer gerçekten sahip olsalardı söyledikleri ilme bu kadar basit bir yanlışı anında fark ederlerdi. Konuyu çokta dağıtmadan yine yıldızname hakkında bilgiler vereceğim.

Benide arayıp sık sık hocam yıldıznameye baktırmak istiyorum diyorlar. Kısaca şunu da izah etmek zorundayım ki; sizin bildiğiniz manada bir yıldızname yoktur zaten.

Yıldızname nedir?

Öncelikle yıldızname kelime nedir, kelime manası nedir, nasıl bakılır, falmı dır değimlidir ve benzeri konulara değinelim.

Uzun zamandır vaktim olmadığı için yıldızname hakkında biz makale yayınlayamamıştım. İnsanlar arıyor ‘’Hocam yıldız name me bir bakarmısınız, yada yıldızname bakıyormusunuz?’’ gibi birçok sorularla karşılaşıyorum. Genel olarak verdiğim cevap ise ‘’Sizin bildiğiniz manada bir yıldızname yoktur’’ oluyor.

Öncelikle yıldızname nedir, dersek çok kısa ve öz olarak, yıldızların hareketleri, burçlar yıldızlar(yıldızdan kasıt gezegenlerdir). Bunların insanlar hayatına veya cini veya eşya gibi çeşitli maden veya materyaller üzerine yaptığı etkilerin araştırıldığı bir çeşit ilim dalıdır desek yeri. Günümüz astrolojisi bu yıldızname ismine takabül eder. İlmi nücüm demek ta uygundur. Eski zamandaki bir takım alimlerin düzenlemiş olduğu çeşitli yıldıznameler mevcuttur. İmam Caferi sadık hz. lerinin düzenlemiş olduğu yıldızname kitabı Türkçe neşredilip basılmıştır.

Yıldızname adı verilen kaynaklarda kişilerin mensup olduğu, yani kişiyi etkileyen burçtan dolayı kişi, nasıl bir karaktere sahip olur, ne gibi hastalıklara yol açar, sahip olduğu burçtan dolayı yakalanacağı hastalık yada ruhani musallat veya zararlardan nasıl kurtulunur, insanları ne gibi olaylar beklemektedir, kaç yıl yaşanacak, kaç tane çocuğu olacak, düşmanları nelerden olur, bolluk ve ferahlık içindemi yoksa, darlık mı çekeceği ve benzeri pek çok konuda bilgiler vardır. Bir kişinin işi olur mu olmaz mı, iki kişi evlenirmi evlenemezmi, yada evlenirlerse iyimi olur kötümü olur, yolculuk hayırlımıdır değimlidir gibi, bazıları ebcedle bazılarıda çeşitli dualar okuyarak nokta koyma, zar atma, kur’a çekme veya gözü kapatıp, belirlenen bir noktaya parmağı koyup dek gelen işaretin manasına bakarak veya rastgele sayfa açarak ve benzeri pek çok şekilde işin neticesini öğrenmek için çok çeşitli gelecekten haber metodları mevcuttur.Verilen bilgilere çokta fazla riayet etmemek gerekir

Yıldıznameyle gelecekten haber verme.

Öncelikle gelecekle ilgili haberlere itibar küfre götürebilir. Bu sebeple yıldıznamedeki veya çeşitli tefaülveya başka tarot fal ve benzerlerindeki haberlere aldırış etmeyin. Çünkü Allah c.c. bütün insanların hayatını 12 kısma ayırmamıştır. Yıldızname bakımıyla gelecekten verilecek olan haberlere itibar edilmemelidir.

Kendinize olan güveninizi kaybetmeyin, sorularınıza cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen ara tüm dertlerini beraber konuşalım ……

Yıldız Hoca : 0501 135 45 28

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*