Yıldızname nasıl bakılır

Yıldızname bakımı için birkaç farklı bakım usulü vardır. Bunları ayrı ayrı ele alalım. Öncelikle doğum tarihiyle bakmadır. Günümüz astrolojisinde bu doğduğunuz gün hatta saat bile önemlidir. Yıldız haritası çıkarılıp, o anki yıldızların, gezegenlerin konumları hesaplanarak çeşitli tahminlerde bulunulur. Bu tahminler geçmişle ilgili olduğu gibi gelecekle ilgilide olabilir. Haliyle kişinin karakteri ruhsal yapısı, başına gelebilecek hastalıklar, başarılı olabileceği iş konumları, nelerden uzak durması gerektiği gibi konular ve daha fazlası ele alınır. Yıldızların (gezegenlerin) sadece insanlar değil eşyalar üzerindede çeşitli etkiler olabileceğini söylemiştik.

Gelelim klasik yıldızname bakımına. Bunda iki farklı usül kullanılır. Eski devirlerde doğum günleri bilinmediği için ebcedle bakılırdı. Kişinin adı ve anne adı ebced değerlerine göre hesaplanıp 12 çıkarılır, kalan hanede kaç kalırsa ona göre burcunun olduğu bölüme bakılır ve ona göre uygulama veya bilgilendirme yapılırdı. Bazı kişiler bu bakım çeşidinin günümüzde insanların doğum günleri belli olduğu için önemsiz olduğunu düşünmektedirler.

Bu, çok  yanlış bir bilgi değildir. Fakat insanlar üzerinde sahip oldukları isimlerin ve anne isimlerinin ve bunların sahip olduğu sayısal değerlerinde insanlar üzerinde etkisi olduğu gerçeğini göze alırsak, ebced ile yapılan bakımlarında çok ta yanlış olduğu söylenemez. Astrolojide sadece kişilerin doğum anı önemliyken, isimden ve anne ismi ile olan toplamda oluşan sayıdan çıkan rakamsal değerler ile oluşacak manevi tabloyu hesaplamazlar. İsimlerin ebcediyle yapılan bakımda bu değerlerde kullanılarak daha da ortak bir nokta bulunmuş olabilir.

Kendinize olan güveninizi kaybetmeyin, sorularınıza cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen ara tüm dertlerini beraber konuşalım ……

Yıldız Hoca : 0501 135 45 28

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*