Büyü Çeşitleri

Yer yüzünde birçok eşya mal mülk, alet yada nesnelerin dua etmenin ve hemen hemen her şeyin nasıl çeşitleri mevcutsa, elbette ki büyünün de çeşitleri mevcuttur.

Bazıları bunları yapılış amaçlarına göre ak büyü kara büyü, yeşil büyü gibi çeşitli renklerle ifade etmişlerdir. Bazıları ise yapılış yöntemlerinde kullanılan malzeme yada yapılış şekline göre isimlendirip sınıflandırmışlardır. Bu ve bunun gibi pek çok kriterle bu büyü çeşitleri değerlendirilip sınıflandırılabilir.

Yapılış amaçlarına göre değerlendirirsek, ak büyü kara büyü yeşil büyü kırmızı büyü gibi çeşitlendiririz. Bunda kötülük için, yani zarar vermek için yapılanlar kara büyü kapsamında yer almıştır. Ak büyü dedikleri büyü çeşidinde ise insanlara zahiri olarak faydalı olması için yapılan büyülerin hepsidir.

Bundan başka daha da büyü çeşitleri sınıflandırılabilir. Örneğin aşağıda verdiğimiz örnekler saydığımız bütün bu renk büyüsü sınıflandırması içine girebilir. Fakat üstteki büyü çeşitlerinin hepsi de aynı zamanda alttaki büyü sınıflandırmasına girebilir.

 

Tesir için yapılan büyüler:

*İki kişiyi barıştırmak için olduğu gibi birbirlerinden nefret etmesi için yada bir kişinin diğerine karşı çıkamaması ve de isteklerine boyun eğmesi için yapılabilir.

*Kişilerin akli dengeleri bozulabilir hayaller görmeleri sağlanabilir. İnsanlar delirtilebilir.

*Hastalandırmak yada öldürmek amaçlıda yapılabilir.

*Sadece insan değil hayvan yada nesnelerinde olumsuz etkilenmeleri için yapılabilir. Örneğin hayvanlar süt vermez yada sırayla yada çoklu şekilde sebepsiz hastalanır yada ölebilirler.

*Alınan emlak arazi yada eşya araç cihaz gibi nesnelerden de pek hayır görülmeyebilir. Örneğin araba yada bir makine alırsınız sık sık arıza yada kaza yapabilir.

*İnsanların işlerinin ters gitmesi için yada kısmetlerinin yada bahtının kapanması içinde yapılabilir. Nikah bağıda olabilir. Bunun yanında erkeklik bağlanarak kişinin ilişkiye girmesi engellenebilir

*Tarlaya veya bahçelere mahsul vermemesi yada zarar görmesi içinde yapılabilir. Bu bahsettiklerim en başta akla gelenlerdir.

Bütün bunların yanında yine yapan kişi yada büyü yaparken kullanılan malzemeler açısından da büyüler çeşitlendirilebilir.

Büyü yapım uygulama alanları açısından ise çok daha fazla örnekler verebiliriz

Papaz büyüsü dediğimiz tür, yada adet kanıyla yapılabilir. Yakılmak suretiyle yada yedirip içirme ağaca yada havaya asma yoluyla yapılabilir. Mekanlara toprak su serpmek yada domuz yağı sürmekle yapılabilir mezarlara gömmek yada ölü kefenine sarmaklada yapılabilir. Evin eşiğine yada köşelerine gömme, Dörtyol ortasına gömme akarsu kenarına atma gömme  ağaç dibine gömme kuşlara yedirme yada ayaklarına yada kanatlarına bağlama yollarıyla da yapılabilir. Çeyiz sandığına gömme mendil bağlama yada kilit kapatma ile de yapılabilir. Düğüm atmakta yaygın kullanılır.

Kendinize olan güveninizi kaybetmeyin, sorularınıza cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen ara tüm dertlerini beraber konuşalım ……

Yıldız Hoca : 0501 135 45 28

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*