Bağlama büyüsü yakma

Halk arasında bağlama büyüleri veya bağlama büyüsü adı verilmiş olan gerek aşık etme sevgiyi ve muhabbeti artırma gerekse helak azap gibi işlere yarayan, bağlama işlemlerinin bir kısmı yakılmak ve ısıtılmak suretiyle yapılan çeşididir. Isıtılması gerekip te yanmaması gereken tılsım vefk muska yada okunmuş nesneye çok dikkat etmek gerekir. Çünkü yanması, ilgili kişilerin helak olmalarına sebep olabilir.

Misal olarak kurşuna tılsım yazıldığında ateş kenarında yada kül içinde duracak ve erimeyecek denmişse, o nesne erimemelidir. Aynı şekilde, kağıda vefk çizilmiş ve kül kenarında ısıtılmalı deniyorsa, o tılsımlı nesne yanmamalıdır. Aşk, muhabbet, celp, soğutma, helak, uyku bağlama yol bağlama dil bağlama rızık kısmet göz idrar ve  benzeri bağlama işlemlerinde kullanılabilir. Yakılarak yapılan bağlama işlemleri sırasında, öncesinde ve sonrasında, bir kısmında tütsü kullanılıp bir kısmında ise kullanılmayabilir.

Tılsım olanların bir kısmı çizgili veya çizgisiz olabilirler. Harflerden yada rakamlardan oluşabilir. Vefk tarzı olan bağlama büyüsü isimli işlemler, bağlama vefki şeklinde olursa, bunlar vefk çeşitleri kendi aralarında ne kadar çok yapım, yazım, ve uygulama açısından farklılık gösterdiği gibi bunlarda da o kadar çok çeşit gösterir. Eğer yapılan bağlama büyüsü isimli işlemler hem vefk hem ayetlerden oluşuyorsa, bu sefer bağlama büyüsü yapan hocaların veya medyumun hem tılsım yapmayı hem de vefk yapmayı bilmesi gerekir. Artı bunlarla beraber bu işlemleri bir araya toplarken dikkat edilmesi gereken bir takım başka kurallardan da haberdar olmalıdır. Yazmadan önce veya yazarken veya yazdıktan sonra yakarken okuması olanlar olabilir.

Kağıt deri kumaş, gümüş bakır ve benzeri nesnelere yazılabilir. Bir kısmın yakılma diğer bir kısmı da ısıtılma olarak uygulanabilir. Bu tılsım vefk ayet ve nesnelerin bir kısmının da yakıldıktan sonra geriye kalan külleri kullanılabilir. Örneğin tılsım yakılır ve külleri belirli mekana serpilebilir. Vefk olarak kullanılanlarda ise ateş tabiatı genel olarak yakılacaklarda kullanılır. Getirme uzaklaştırma barıştırma, ve daha değişik bağlama yöntemlerinde isimlerin geçtiği vede niyetinde yazılı olduğu bir azimet yazılabilir yada söylenebilir. Kullanılan bağlama büyüsü çeşitleri özelliğine göre o işe uygun hurufların yazı olan şekillerine eklenmesi tesiri arttırır. Bu eklentiler her iş veya unsurda aynı olmaz. Bağlama büyüsü yapma sırasında o işe ve yapılan unsura göre bu huruflar değişiklik gösterecektir, dikkat etmek gerekir.

Kendinize olan güveninizi kaybetmeyin, sorularınıza cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen ara tüm dertlerini beraber konuşalım ……

Yıldız Hoca : 0501 135 45 28

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*