Bağlama büyüsü vefki

Vefkler, havas ilminin bir koludur. Bu yüzden Bağlama büyüsü denilen Vefklerden yapmak isteyen kişi öncelikle havas ilminin genel kaidelerini öğrenmeli. Onların yanında vefk yapım kaidelerinide bilmeliki herhangi bir yanlışlık yapmasın. Eğer sadece vefk kaidelerini öğrenip havas ilmi ile ilgili kaideleri yeterli miktarda öğrenmezseniz başarılı olma ihtimaliniz çok düşüktür. Vefk kelimesi uyma, uygunluk, tesirli dua manalarına gelmektedir.

Uyumdan kasıt genel olarak kareler içindeki sayı kelime yada harflerin veya tılsımların, sağdan sola, yukarından aşağı yada çapraz olarak olarak bakıldığında genel olarak aynı sayı yada yada yakın sayı ve kelimelere dek gelmesindendir. Çeşitli isteklere ulaşmak için kullanılabilecek vesilelerden biriside vefklerdir. Vefkler,doğru bir şekilde yapılırlarsa, hacetlere ulaşmak için kuvvetli bir vasıta olabilir.

Vefkler için çok şeyler söylenir yazılır. Bunların bir kısmında doğruluk payı olsada bir kısmı tamamen uydurma, bir kısmı ise abartmalardır. Vefklerin vesile olabileceğini söylemiştik. Olamayabilirde. Dünya veya kainat yada ervah alemi vefklerin emrinde yada kalemin ucundan çıkacak yazılarında emrinde değillerdir. Bu sebeplerdir ki en fazla vesile olabilirler. Alemlerin Rabbi olan Allah c.c. dilemedikten sonra yapılcak olan vefkler hiçbir işe yaramazlar. Ancak ve ancak O’ nun dileklerinden fayda hasıl olabilir. Daha ötesi değil. Bağlama büyüsü denilen işlemlerden vefk yapılırken olma ihtimali yine Allah c.c. ın iznine bağlıdır.

Vefk ilminden kastedilen,  2 li 3 lü 4 lü 5 li, vb. ve daha çok kareler olan, içinde harf, sembol rakam kelime ayet esma  tılsım vb. bulunan şekillere denir. Genel olarak satırlarına göre isimlendirilirler. Örneğin 3*3 olan bir vefk 3 lü, 4*4 olan vefk 4 lü vs.. her vefk sahip olduğu kareleri oluşturan satır sayılarına göre adlandırılırlar. Tabii bunlar çok genel kaidelerdir. Bunların dışında yukarından aşağı 4 yada daha fazla soldan sağa doğru ise 3 veya 5 veya daha fazla yahud, tam tersi olarak ta olan türleri mevcuttur. 3 lü vefk dediğimiz 3*3 olan bir vefkte 9 hane mevcuttur. 4 lü dediğimiz bir vefkte ise 4*4= 16 hane mecuttur.

Bu bağlama vefkleri usulüne uygun çizilirse belirtilen amaca uygun ruhaniler görevlendirilir. Bu görevliler vasıtası ile istekler gerçekleşmiş olur. Vefklerin yapım aşamasında dikkat edilmesi gereken başlıca kurallar vardır. Bu kurallara uyularak yapılan vefkler genel olarak çalışır.

Sayılı vefklerin kontolü yapıldığı zaman üstten alta, sağdan sola, yada çaprazlama olarak toplandığı zaman eşit çıkması lazım. Eğer değişik çıkıyorsa vefkte hata vardır. Bir ayrıntı: Bazı 3 lü vefk lerde artan sayılardan dolayı tek hanede sayı değişikliği çıkabilir. Bazı kaynaklara göre artan sayı kaldığı zaman o vefk olmaz densede. Bazı kaynaklarda artan sayı 7. haneye eklenir deyip bu tür bir vefke olur demektedir. Harfli vefklerle yapılan bağlama büyüsü denilen vefkler vardırki Bu vefklerin kareleri içinde harf yada kelime yada ayetler bulunabilir. Bunlar genel olarak sağdan sola yazılır vede özel bir sıra takibine gerek yoktur. Bazı harfli vefklerdede sayılarda oluğu gibi sıra takibi gerekebilir. İşin ustası olan kişiler rahatlıkla çözebilirler..

Kendinize olan güveninizi kaybetmeyin, sorularınıza cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen ara tüm dertlerini beraber konuşalım ……

Yıldız Hoca : 0501 135 45 28

Tılsımla yapılanları vardırki, Bu vefklerin içinde hatem yada tılsım dediğimiz şekiller yer alır. Bunlar bazen rakamlı vefkler gibi sıra takibi gerekir. Bazen harfli vefkler gibi sağdan sola olmak kaydıyla sırayla yazılabilir. Bazı vefklerin yapım aşamasında gerekli olan günün yada vefkin görevlileri bulunup gerekli okunması gereken dua yada esması vs.. gerekirken Bazı vefklerde böyle bir durum söz konusu değildir. Her kişiye aynı şekilde tatbik edilebilir. Bunlara herhangi bir özel olarak müvekkil adı yazma yada okuma yapmaya gerek yoktur.  Her kişiye ayrı ayrı hesaplanıp ebcedi bulunup, bu ebcede göre hadim isimleri çıkartılan vefkler yapılırken hata ihtimali yüksek olacağı için, o tip bağlama çeşitlerine yönelmemek tercih olmalıdır. Halk arasında bağlama büyüsü olarak isim verilmiş olan bu çeşit vefkler ile hedef alınan tarafın bağlama işleminin gerçekleştirilmesidir. Vefk yapmak için vefk ilmi ve havas ilmi ile ilgili iyi bir bilgi ve tecrübe gerektirir. Vefk tılsım muska gibi çeşitli bağlama vefki yapan kişilerde sadece bilgi birikimi yetmez aynı zamanda da belirli bir manevi güce sahip olması gerekir. Eğer kişilerde bu güç sözkonusu değilse üç yada yedi gün içinde yaptıklarının etkileri sona erecektir. Zahmetsiz rahmet olmaz sözünden anlaşılacağı gibi, bu işinde zahmet kısmı atlatılmadan rahatlık kısmına ermek kolay değildir.

Bu çeşit bağlama büyüsü vefki adı verilen bağlama işlemleri yapılacak olan belirli bir şahıs ise genelde içinde isimlerin geçtiği bir azimet kullanılır. Genel dil bağlama gibi gelen bir kitleye hitap eden bazı uygulamalarda ise çoğu zaman herhangi bir isim yada azimet eklemeye gerek duyulmayabilir.  Bazı bağlama büyüsü adı verilmiş olan vefk yada tılsımın içinde isim yerleri içinde olsada bazılarınınki alta eklenir. Bağlama işlemi kişilerin üzerinde özellikle aşk muhabbet sevgi barıştırma gibi konularda eğer büyü cin musallatı gibi etkiler varsa onların öncelikle temizlenmesi gerekir. Eğer kişilerin üzeri temizlenmezse iki ayrı ve zıt etki olacağından kişiler gel gitler yaşayabilir. Bağlamak büyüsü adı verilmiş olan bu tür işlemlerde karşı tarafın kalbi aklı ruhu gözü ayakları dili bedeni vede her bir azası ayrı ayrı yada bir bütün olarak hedef alınabilir.

Yakılarak taşınarak rüzgara asılarak gömülerek, akarsu denize atma veya içirme ve eşiğe gömme kapısına suyunu serpme gibi çeşitli şekillerde uygulanabilir. Okuması olanlar olduğu gibi okuması olmayan çeşitleride mevcuttur. Bir kısmının yapımından önce veya yapım sırasında veya yapımdan sonra tütsü kullanılabilir. Kağıt deri demir bakır gümüş bıçak cam ayna tırnak taş avuç içi ve benzeri nesnelere yazılabilirler. Uyku yol göz dil, idrar, kısmet rızık baht şans talih, aşk sevgi muhabbet ve daha nice bağlama işlemlerinde kullanılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*