Bağlama büyüsü muskası

Kelime anlamı olarak muska  İçinde dinsel veya büyüleyici bir gücün saklı olduğu sanılan, taşıyanı, takanı veya sahip olanı zararlı etkilerden koruyup iyilik getirdiğine inanılan bir nesne, yazılı kâğıt vb. hamaylı. 2. Üçgen biçiminde katlanmış olan şey. (güncel Türkçe sözlük)

Muska herhangi bir amaç yada daha fazla amaç için kullanılan ayet dua tılsım  esma vefk hatem ve benzeri amaç doğrultusunda yazıların beraber yazılması ile ortaya çıkar. Yani kısaca ayet dua tılsım esma vefk hatem vb… yardımcı unsurların birkaçının yada hepsinin birden yazılaması ile muska ortaya çıkmış olur. Sadece bir vefk yada tılsım veya hatem veya esmalar çoğu zaman yapılmaya çalışılan iş için yetersiz kalır. 

Bunun içindir ki, bağlama muskası, sadece ayet, vefk veya tılsım veya dualardan oluşan ve bağlama büyüsü adı verilen çeşitli bağlama vefki, bağlama tılsımı ve diğer bağlama yöntemlerinden daha etkilidir diyebiliriz.

İçinde çoklu işlemler olduğu için neler yazılmışsa hepsinin gücü kullanılmış olur. Örneğin bir kişinin aşkla size bağlanmasını istiyorsunuz. Sadece bir vefkle bağlama yapılsa o bağlama vefkinin yapabileceği tesir ile sınırlı kalır. Oysa içine aşkla bağlanması ile ilgili tılsımlar eklense o formüllerinde tesiri işleme katılmış olur. Ayetler ekleseniz o ayet yada ayetlerinde tesiride eklenelerek çok daha iyi olmuş olur.  Her ilimde olduğu gibi muska yazarkende dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. Bağlama büyüsü muskası denen bağlama muskası yapmak vefk yapmaktan yada tılsım yapmaktan daha zordur. Çünkü yazarken hem vefk kaidelerinin bilinmesi hemde tılsım yazımındaki kaidelerin bilinmesi yine yanı şekil hatemler de de dikkatli olunması gerekir. Formüllerin sıralanmasının da doğru olması gerekir. Her kişi sahip olduğu ilme göre bağlama işlemleri üzerinde bazı çeşitli değişiklikler yapabilirler.

Kendinize olan güveninizi kaybetmeyin, sorularınıza cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen ara tüm dertlerini beraber konuşalım ……

Yıldız Hoca : 0501 135 45 28

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*