Bağlama büyüsü çeşitleri

Bağlama büyüsü adı verilen çeşitli bağlama işlemleri için belli başlı başlı yöntemler vardır. Bu bağlama büyüsü denilen çeşitli bağlama işlemlerini kısaca açıklayayım.

Bağlama büyüsü yapma muska yolları ile yapmak.

Gerek ayetler gerek vefkler veya tılsımlarla yapılan muskaların kullanıldığı bağlama yöntemleridir. İstenen amaca yönelik olan muskalar yazılır. Bu muskalar bazen taşınır bazen yakılır suya atılır, içirilir yakılır, gömülür veya daha değişik yöntemlerle uygulanır. Bu şekilde bağlama işlemi yapılmış olur.

Bağlama büyüsü yapma vefk yolları ile yapmak:

Vefkler, kareler içine yerleştirilmiş olan belirli bir sistemdeki uyuma ve kurallara göre yapılmış olan kareli ve kareler içine yazılmış olan isteğe ulaşmaya yarayan çeşitli vasıtalardır. Kareler içine yerleştirilirken kullanılan çeşitli ayetler veya esmaların rakam, kelime yada harf olarak yapılırlar. Yapım sırasında doru sırayla yazmak çok önemlidir. Eğer hüddam ismi bulunması gerekiyorsa belirli hesaplamalarla bunlara mutlaka dikkat edilmelidir. Fakat her kişiye ayrı hesaplama yapılırken, gerek toplama çıkarma ve bölme işlemlerinde, gerekse çıkan rakamları harflere çevirip seslendirirken (nutk ederken) hata yapma ihtimali oranı yüksek olacağından, pek tavsiye edeceğim yöntemler değildir. Bu şekilde bağlama işlemi yapılmış olur.

Bağlama büyüsü yapma tılsım yolları ile yapmak:

Ayet esma rakam huruf mühür yada eski devir alfabelerinden oluşan çizgili yada çizgisiz, genel olarak şifrelenmiş olan sırlardır. Tılsım yaparken de dikkat edilmesi gereken pekçok kurallar vardır. Bunlara dikkat edilmesi lazım. Çok küçük gibi gelen hatalar bile değişik anlamlara gelip, değişik bir etkiye yol açabilir.

Bağlama büyüsü yapma okuma yolları ile yapmak:

Gerek ayet gerek esmalar (bu esmalar bir Allah c.c. esması yada veya hüddam esması olabilir) yada bazı huruflar veya duaların veya salavat-ı şerifelerin okunması ile olur. Okumalarda bazen bir nesne kullanılabilir. Bu nesneler kilit iplik bakır kağıt çiriş tuz nohut bakla mendil, gömlek ve benzeri pek çok nesne olabilir. Hiçbir nesne olmadan sadece okuma yoluyla da bağlamalar yapılabilir.

Bağlama büyüsü yapma iplik yolları ile yapmak:

İplik kullanılan bağlama türünde bazen yazıyla beraber düğüm atma kullanılsa da genel olarak okunan ayet dua esma ve benzeri değişik okumalar yapılırken ipliğe okunarak düğüm atılır. Bazen özel olarak keten, pamuklu, ipek, veya özel rengi olan ip veya iplik çeşitlerinin adı verilebilir.

Bağlama büyüsü yapma düğümleme yolları ile yapmak:

Bu çeşit bağlama işlemlerinde belirtilen nesneye okuyup üflerken düğümleme yoluyla bağlama yapılır. Bu bağlamalarda normal iplik, çamaşırdan iplik, çiriş ipi,  mendil ve benzeri düğüm atılabilecek nesneler kullanılır. Azap veya aşk muhabbet barıştırma gibi işlemlerde kullanılabilir.

Bağlama büyüsü yapma kilit yolları ile yapmak:

Genel olarak kullanılmamış asma kilitler kullanılır. Gerek okuma olsun gerek yazma sonrası olsun, kilidin kapatılmasıyla yapılan bağlama işlemleridir. Uyku, muhabbet aşk, cezalandırma gibi konularda kullanılan bağlama çeşididir.

Bağlama büyüsü yapma cinler yolları ile yapmak: Bu çeşit bağlamalarda hoca medyum yada cinci dediğimiz cin peri gibi ruhani varlıklar üzerindeki çeşitli güç ve hakimiyetlerini kullanarak yaptıkları bağlamalardır. Bu çeşit bağlamalar diğer çeşit bağlamalara göre daha güçlü ve etkili olur. Tutma oranı daha yüksektir.

Bağlama büyüsü diğer bağlama büyüsü çeşitleri: Bağlamak için yapılan büyü adı verilen çeşitli belirttiğimiz işlemlerin yanında kullanılan başka bağlama büyüsü yapma yolları ve yöntemleri de vardır. Bunları ele almak istersek bir kısmından kısaca başlayalım. Avuç içine tırnağa ve benzeri azalara yazılarak yapılan bağlama türleri vardır. Kişiye tırnak veya yıkanan azaların suyunu içirmek gibi bağlama çeşitleri de vardır. Bununla birlikte ayak altından alınan toprakla veya ayak altına isim yazmak suretiyle kaşık bağlayarak yapılan vede daha nice bağlama büyüsü yöntemleri dediğimiz bağlama yöntemleri yapım çeşitleri vardır.

Kendinize olan güveninizi kaybetmeyin, sorularınıza cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen ara tüm dertlerini beraber konuşalım ……

Yıldız Hoca : 0501 135 45 28

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*