Aşk muhabbet sevgi vefki

Bu çeşit vefklerin özellikleri, genel olarak ateş unsurlu olmalarıdır. Nari harfler kullanılması ise genelde tesiri arttırır. Genelde azimet kullanılır. Bazı vefklerin isim yerleri içinde olsada bazılarınınki alta eklenir. Kişilerin üzerinde eğer büyü cin musallatı gibi etkiler varsa onların öncelikle temizlenmesi gerekir.

Eğer kişilerin üzeri temizlenmezse iki ayrı ve zıt etki olacağından kişiler gelgitler yaşayabilir. Muhabbet için vefkler aşk için vefkler vede sevgi için vefklerde karşı tarafın aklı ve kalbi genel olarak hedeftir. Tesir vefklerinde ise bu biraz daha beyne hitap eder. Yakılarak taşınarak rüzgara asılarak gömülerek, akarsu denize atma veya içirme ve eşiğe gömme kapısına suyunu serpme gibi çeşitli şekillerde uygulanabilir. Okuması olanlar olduğu gibi okuması olmayan çeşitleride mevcuttur. Bir kısmının yapımından önce veya yapım sırasında veya yapımdan sonra tütsü kullanılabilir. Kağıt deri demir bakır gümüş bıçak cam ayna tırnak taş avuç içi ve benzeri nesnelere yazılabilirler.

Bazılarına azimet dediğimiz isimlerin geçtiği kısa bir dua eklenebilir. Bazen bu isimler vefkin üstünde bazen içinde bazen de sonunda hatta arka kısmında da olabilir. İsim eklenirken bazen hem talip hem matlubun isimleri ve anne isimleri eklenirken, bazen de sade matlubun isimlerinin de eklenmesi yeterlidir. Yapım aşamasında bir kısmı kişilerin ebcedi yada harfleri ele alınarak kişilere özel olarak düzenlenir.

Bu kısımda sıfırdan vefk yapılacağı için hata yapma ihtimali yüksek olacaktır. Gerek ebcedlerini hesaplarken, gerek vefki oluşturmak için çıkarma bölme, artanı bulma, konusunda hata yapma ihtimalleri artacaktır. Bu işin sadece hesaplama kısmıdır. Bundan sonra hangi vefkin hangi şablonuna göre yapılacağı kararlaştırılır. Özellikle 3 lü vefklere artık sayılı olarak kullanılması ise başlı başına uzunca ele alınması gereken bir konudur. Bulduğumuz kelime  yada sayılarıda yerlerine yerleştirmek oldukça önemlidir. Sıranın şaşırılmaması gerekir. Bunun yanında bazen o vefke özel müvekkil esmalarını hesaplayarak bulup nutk etmek gerekir. Gerek bu hesap esnasında gerekse nutk ederkende hata yapma ihtimali doğacaktır. Hele ki bu esmalarla vefk özel bir tevkil-azimet oluşturmak gerekirse, iyi bilmeden oluşturulacak azimetler, vefkin çalışması için işe yaraması yerine zararda verebilir. Artı bazı kimselerden duyuyoruzki yapılan her vefke aynı okumayı veriyorlar. Örneğin kişiye özel yazılan vefklerde hepsine birden Celcelütiye duasını vermek, etik değildir. Çünkü kişiye özel yapıldığı iddia ediliyorsa, vede okuması olacaksa, bu her kişide aynı olmamalıdır. Ayrıca esma yada bazı esma vefklerinin okumalarında özel olarak o yıldızın saatinde okunması gerekir. Bu okumaların vakitlerini kişilerin kendilerinin çıkarması zor olacağı için, vefk okumalarında hata yapılacaktır. Çünkü her günün, okuma saatleri farklıdır. Bu vakitlerin hesaplanması bile başlı başlına bir sorundur. Çünkü kaynaklarda çok farklı şekillerde verilmiştir. Vede oldukça kafa karıştırıcıdır.

Bu konuyu kişiye özel vefkler isimli makalemizde uzun uzun ele alarak işledim. Konu bu olmadığı için daha fazla uzatmayarak, yeni ve kişiye özel vefk yapmakla uğraşmak, yüksek ihtimalle hata yapmak anlamına geldiğini, bu yüzden hazır olan vede her isteyenin kullanabileceği vefkleri yapmanın daha mantıklı olduğunu belirtmek isterim. Uzmanı olan kişinin fazla hata yapmayacağını iddia edenlerin ise kendilerini pazarladıklarını, kendilerinde olmayan ilmi varmış gibi gösterdiklerine dair pek çok makale yayınladım. Bir tanesi bile her konuyu bu kadar uzun vede ince detaylarına kadar ele alamamıştır. Sadece bildiklerini iddia etmişlerdir. Bir şeyi anlatmak için önce bilmek lazım. Bilmeyen neyi anlatacak ki?

Kendinize olan güveninizi kaybetmeyin, sorularınıza cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen ara tüm dertlerini beraber konuşalım ……

Yıldız Hoca : 0501 135 45 28

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*